Obsługa DPF

DPF to filtr montowany w układach wydechowych silników wysokoprężnych, oczyszczający gazy spalinowe z cząstek sadzy. Ich wprowadzenie pozwoliło wyeliminować emisję czarnego dymu, charakterystycznego dla starszych pojazdów z silnikami Diesla. Zatkany filtr FAP / DPF zmniejsza moc auta oraz podwyższa spalanie, dlatego regularna obsługa jest ważna.

Oferujemy państwu różne metody radzenia sobie z niedrożnym filtrem cząstek stałych. Przeprowadzamy czyszczenie i regeneracje filtrów DPF/FAP w serwisie w Pruszczu Gdańskim.

Filtr cząstek stałych należy od czasu do czasu wymieniać, ponieważ gromadzące się w filtrze cząstki sadzy powodują jego stopniowe zapychanie i utratę wydajności. Wówczas przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonujemy czyszczenie filtra DPF przywracając jego pierwotną funkcjonalność.

Ponadto nasza firma zajmuje się skuteczną diagnozą niedziałającego filtra, zależy nam bowiem na zadowoleniu klienta i oszczędzeniu mu niepotrzebnych kosztów. Proponujemy więc regeneracje filtrów FAP w przypadku awarii któregoś z podzespołów czy zbyt dużej ilości procesów oczyszczeń.