Chiptuning

W nowoczesnych silnikach spoczywają rezerwy, które możemy uruchomić przy pomocy elektronicznego tuningu. Polega on na zmianie programu sterującego pracą silnika.

Modyfikacje przeprowadzamy w sposób wyważony, by nie zaszkodzić silnikowi a pomóc uzyskać większą moc i moment obrotowy. Zanim przystąpimy do modyfikacji poddajemy auto standardowej dla nas diagnostyce. Nie modyfikujemy niesprawnych bądź mocno wyeksploatowanych aut przed ich naprawą.

Po usunięciu usterek i ponownej diagnostyce możemy przystąpić do dzieła. W większości przypadków programowanie sterowników silnika wykonuje się przez gniazdo OBD2, gdy istnieje konieczność pracy na otwartym sterowniku, pracujemy na precyzyjnych ramach stołowych i dedykowanych łączach dla producenta konkretnego sterownika, bez ingerencji w płytę główną.

Usługa w założeniu przeznaczona jest dla klientów świadomych swoich aut i oczekiwań, którzy dbają o samochody serwisując je regularnie. Oleje, filtry, płyny to podstawa, dołóżmy do tego okresowe przeglądy mechaniczne i zapewnimy sobie przyjemną i bezawaryjną eksploatację.

Wyższy moment obrotowy i moc, to pewne i płynne wyprzedzanie, czyli bezpieczeństwo aktywne na drodze. Nie bez znaczenia jest też frajda z jazdy, czyli rzecz najważniejsza dla miłośnika motoryzacji.